CHS MELERO

Novinky

Oba tyto, na únor, krásné dny jsme se se Šmudlou zúčastnily tohoto velkého klání. Oba dva dny jsme ve třídě mladých obdržely ohodnocení V2 a i když jsme nedosáhly na stupeň nejvyšší, tak z mé strany spokojenost. V neděli v našem kruhu vystavoval i Pepa Vojtek /skupina Kabát/ se svou manželkou Jovankou svou angl.buldoččí slečnu,  společné foto je ve fotogalerii.
Dnešního krásného lednového dne jsme využily k našemu prvnímu letošnímu tréninku.
Doma jsou tři holky, každá na stopě potřebuje něco jiného, je to tak trochu "na hlavu", ale zvládám to v pohodě a v pohodě byly i holky. Spokojenost z mé strany veliká......
Tak trochu se zpožděním píšu o NVP u nás v Olomouci. Výsledek byl pro nás tak trochu zklamáním. Přihlášeni byli z našeho chovu tři sourozenci a jediný Adam tak trochu zabodoval a ve třídě mladých obdržel V3 , obě holky Aara i Šmudla /Azumi/  Vdostaly od pana rozhodčího VD a jedinou naší útěchou může být to, že fenečka, která nás porazila dostala sice výbornou, ale bez zadání titulu. Pan rozhodčí Mravík vůbec byl se zadávání titulů velmi skromný, zadal jen jednou CAJC a dvakrát CAC. Nějaké fotečky jsou ve fotogalerii.

Posudek Adam:
11.měsíční,velký ,dobře stavěný pes,výborná silná hlava,korektní kostry,správné ucho,korektní pálení,temperamentní projev- V3.

posudek Aara:
11 měsíční, velká, silné kostry, ještě korektní hlava, výše nasazené ucho, rovný dlouhý hřbet, strmější vpředu,korektní vzadu, správný projev-VD3

posudek Azumi:
11 měsíční, správná výška, kor.silná kostra, korektně modelovaná hlava,správné ucho, rovný pevný hřbet, volnější lokty, korektní pohyb- přesto VD2
Dnes byl " velký den" Eriky, splnila nejtěžší stopařskou zkoušku FH 2. Posuzoval pan rozhodčí Havránek, pro kterého to byly jeho poslední posuzované zkoušky a dr.Tichý coby hospitant. Od nás spokojenost veliká a příští rok snad stopařské vylučovačky......Na přiloženém foto zleva pan rozhodčí Havránek, mé já, Erika, pan Václavský /Jobin/-vedoucí zkoušek a pan dr.Tichý  Tento krásný podzimní den splnila u pana rozhodčího Havránka Felicita svou již patnáctou zkoušku a to FPR3. Věru pěkný konec sezony.
Tento den byl velký den naší Azumi. Ve třídě dorostu obdržela od pana rozhodčího  Otakara Vondrouše známku VN1 a velmi pěkný posudek: Fenka silné kostry,pěkná hlava, hrudník, pěkná horní linie. Krásný pohyb. Už se těšíme v lednu na naši Olomouc, kde budeme již ve třídě mladých a snad nastoupí i Adam Melero.Fotečky bohužel nejsou.
Určitě nenapíšu nic nového. Pro mne i Laki jedním slovem katastrofa. Stopa nám vyšla, neoznačila sice poslední předmět, ale stopa docela pěkná. Poslušnost jedním slovem hrůza a obrana...co už, sice byla jednou z mála, kteří figuranta při útěku dostihli, ale při přepadu pustila a i když si chtěla "dokousnout" byly jsme odpískány. Jak říkal pan rozhodčí Veselka- " vy u mě hold nemáte štěstí". No co už, musíme se polepšit....... pár fotek je v galerii.
V těchto dnech jsme s Erikou a Azumi  strávily dva dny na "poli", tento seminář vedený finským reprezentantem Mikou Lindbergem , byl jedním slovem úžasný!  Mika každou stopu ohodnotil a okomentoval, poradil při problémech, vysvětlil nedostatky ap..I když mám už na stopách hodně odšlapáno,  byl tento seminář velkým přínosem a to nejen pro nás. Domů jsme se vrátily utahané, se spoustou nových zkušeností a vědomostí, ale opravdu to stálo zato. Mika u Azumi nešetřil chválou, máme prý pěkný základ a Erika, ta nezklamala. První den jsem jí šlapala stopu já a při mé nervozitě před tak velkým publikem to za moc nestálo ale druhý den jí našlapal stopu Mika. Vůbec nás nešetřil-stopa byla, tak jak má být,  včetně hlášení rozhodčímu- nakonec i s Mikovým hodnocením 96 bodů. Děkuji tímto nejen Mikovi ale i manželům Štýbrovým, že tento seminář zorganizovali. Nějaké foto je ve fotogalerii.
Ještě jednou LVT, na stejném místě, ve stejném složení. A opět spokojenost. Laki koncem tábora otekl loket , ale závěrečného závodu podle IPO3  jsme se nakonec zúčastnily. Sice žádná sláva, ale poslední jsme nebyly.
  • Ve dnech 24.-25.42010 se Erika zúčastnila tohoto krásného závodu, tentokrát v kategorii C, která je nejtěžší. Pořadatelé tentokrát omezili počet závodníků na dvanáct v každé kategorii, byla jsem pomalá, tak jsme měly smůlu a musely do "profesionálů". První den vyhledání nábojnic-sice Riki dvakrát označila, ale já v trávě nic nenašla-čistá 0, potom stopa pět hodin stará, s obloukem,ostrým lomem, třemi předměty /velikost 2x3cm a nábojnice/ a dvakrát křížená- ode mne spokojenost, označení všech předmětů a pěkných 63 bodů.
    Druhý den stopa tři hodiny stará, s vyhledáním nášlapu ve čtverci 20x20 bez identifikačního předmětu, jeden  pravý a dva ostré lomy, tři předměty a dvakrát křížení- za vyhledání nášlapu 48 bodů z 50 možných, za stopu 42 bodů- ztratily jsme se na ostrém lomu a označily jen jeden předmět- konečných 90 bodů. Takže nakonec spokojenost a krásné sedmé místo z dvanácti zúčastněných.Fotečky ve fotogalerii.
1  
2  
3  
4